Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
^ Do góry

W TROSCE O PAŃSTWA I NASZE BEZPIECZEŃSTWO INFORMUJEMY, ŻE KASA 

JEST CZYNNA OD PONIEDZIAŁKU DO PIĄTKU OD GODZ: 7:00 DO 11:00.

Kontakt z ADMINISTRACJĄ WYŁĄCZNIE TELEFONICZNY OD PONIEDZIAŁKU DO PIĄTKU W GODZINACH 7:00-13:00

LUB ZA POMOCĄ POCZTY TRADYCYJNEJ I E-MAIL.

Sekretariat: 67 255 32 47 wew. 10  e-mail: biuro@czsm.org.pl

Administratorzy: 67 255 32 47 wew. 11 i 19, e-mail: tomaszbanachowicz@czsm.org.pl,  Kasa: 67 255 32 47 wew. 18  e-mail: iwonajozefiak@czsm.org.pl

 

Uroczysta Gala na 60-lecia CzSM w Czarnkowie

W dniu 15 października 2018 roku w sali kinowej Czarnkowskiego Domu Kultury odbyła się gala 60-lecia Czarnkowskiej Spółdzielni Mieszkaniowej w Czarnkowie. Uroczystość ta miała wyjątkowy, podniosły i świąteczny charakter. Należy zaznaczyć, iż zbiega się z obchodami setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.

Prowadzący galę Paweł Zajda, powitał wszystkich przybyłych i następnie przekazał głos prezesowi Czarnkowskiej Spółdzielni Mieszkaniowej Wiesławowi T. Grottowi, który w imieniu Zarządu Czarnkowskiej Spółdzielni Mieszkaniowej oraz z upoważnienia Rady Nadzorczej podziękował przybyłym zaproszonym członkom spółdzielni, przedstawicielom władz państwowych i samorządowych, przedstawicielom zakładów i instytucji współpracujących na co dzień ze Spółdzielnią oraz przedstawicieli zaprzyjaźnionych spółdzielni mieszkaniowych a w szczególności: Panią Marię Małgorzatę Janyska - Posła RP, Pana Bogdana Tomaszewskiego – Przewodniczącego Rady Powiatu Czarnkowsko-Trzcianeckiego, Pana Jacka Klimaszewskiego – v-ce Starostę Powiatu Czarnkowsko –Trzcianeckiego, Pana Andrzeja Tadle – Przewodniczącego Rady Miasta Czarnkowa, Pana Franciszka Strugałe – Burmistrza Miasta Czarnkowa, Pana Jerzego Jankowskiego – Przewodniczącego Zgromadzenia Ogólnego Krajowej Rady Spółdzielczości, jednocześnie Prezesa Związku Rewizyjnego Spółdzielni Mieszkaniowych RP, Inspektora Piotra Ryżka – Komendanta Komendy Powiatowej Policji w Czarnkowie, st. kapitana Michała Macyszyna – przedstawiciela Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Czarnkowie oraz Pana Władysława Dymka – Prezesa Zarządu Banku Spółdzielczego w Czarnkowie W kolejnej części prezes Wiesław T. Grott przedstawił w sposób syntetyczny historię spółdzielni od chwili jej powstania. Był 29 wrzesień 1958 roku. Na zebraniu założycielskim spotkało się 11 osób, wywodzących się z czarnkowskich zakładów pracy i instytucji. Powołali do życia „Międzyzakładową Spółdzielnie Mieszkaniową w Czarnkowie” uchwalili statut i wybrali jej władze. Tak lapidarnie rozpoczyna się historia Czarnkowskiej Spółdzielni Mieszkaniowej. W tym samym dniu Uchwałą Walnego Zgromadzenia wybrano 8-mio osobową Radę Nadzorczą i Zarząd Spółdzielni. Nazwa i statut zostały zatwierdzone przez Sąd Powiatowy Wydział Rejestrowy w Trzciance w dniu 13 października 1958 roku. Dlatego też dzień 13 października 1958 roku stał się dniem powstania Czarnkowskiej Spółdzielni Mieszkaniowej w Czarnkowie. . Wizja powołania do życia Czarnkowskiej Spółdzielni Mieszkaniowej powstała 60 lat temu w zamysłach kilkunastu działaczy, entuzjastów i zapaleńców, wśród których należy wymienić Bogdana Julkowskiego pierwszego prezesa Spółdzielni, Bogdana Rajmana, Zygmunta Olecha, Henryka Ratajskiego, Sławomira Wojciechowskiego, Kazimierza Świtalskiego, Gabrielę Rajewską, Andrzeja Pawlętego, Zdzisławę Benrot, Henryka Gawrycha i Franciszka Bednarka nie tylko zrealizowała się, ale trwa do dzisiaj i ma się całkiem dobrze.

foto.Bronisław Bednarek, Zygmunt Ollech,Zbigniew Ratajczak

Jubileusz 60-lecia Czarnkowskiej Spółdzielni Mieszkaniowej skłania do refleksji, wspomnień i szczególnie do podziękowań wielu osobom, aktywnie zaangażowanym działaczom społecznym, jak również jej pracownikom. Na wniosek Zarządu i Rady Nadzorczej Spółdzielni - Komisja Odznaczeń Spółdzielczych przy Zarządzie Krajowej Rady Spółdzielczej przyznała odznaki „Zasłużony Działacz Ruchu Spółdzielczego” Odznaki „Zasłużony Działacz Ruchu Spółdzielczego” zostały przyznane długoletnim działaczom aktywnie działających w organach Spółdzielni następującym osobom :

1. Pani Lidii Mecha,

2. Pani Izabeli Izydorczak,

3. Panu Robertowi Lasockiemu,

4. Panu Piotrowi Matuszczakowi,

5. Panu Wiesławowi T. Grott

W dniu jubileuszu nie można było pominąć również pracowników Spółdzielni, którzy podejmowanymi działaniami przyczynili się do jej osiągnięć. Szczególne słowa uznania i podziękowania skierowane zostały do pracowników, którzy przepracowali w Spółdzielni ponad 30 i 40 lat.

1. Pan Wojciech Ruta – 44 lata pracy,

2. Pan Tadeusz Wiza – 42 lata pracy,

3. Pani Urszula Bednarek – 36 lat pracy,

4. Pan Andrzej Kraft – 36 lat pracy,

5. Pan Tomasz Banachowicz – 34 lata pracy,

6. Pan Adam Kalicki – 34 lata pracy,

7. Pani Mieczysława Grencel – 30 lat pracy,

8. Pani Iwona Koźma – 30 lat pracy.

Po wręczeniu wyróżnień, odznaczeń i dyplomów przyszedł czas na wystąpienia gości. Jako pierwsza życzenia spółdzielcom złożyła posłanka na Sejm Maria Małgorzata Janyska, następnie wicestarosta Jacek Klimaszewski, burmistrz Czarnkowa Franciszek Strugała z przewodniczącym Rady Miasta Andrzejem Tadlą oraz wiele innych gości. Kiedy złożono już życzenia i kwiaty spółdzielcom rozpoczęła część artystyczna - „Koncert Trzech Tenorów” w wykonaniu tenorów: Mariusza Ruty, Mirosława Niewiadomskiego i Bartosza Kuczyka. W ich wykonaniu goście usłyszeli wiele znanych szlagierów jak "Wielka sława to żart", "Brunetki, blondynki", "O Sole Mio" czy "Funiculì, Funiculà" pojawiły się przeboje znane z pierwszych miejsc radiowych list przebojów, a nawet piosenki takich mistrzów jak Elvis Presley czy Frank Sinatra. Słowem blisko dwie godziny wspaniałej muzyki i znakomitej zabawy. Trzej Tenorzy - Mirosław Niewiadomski, Bartosz Kuczyk i Mariusz Ruta na scenie pokazali wielką kulturę, elegancję i niezwykle mocne głosy. Publiczność została wbita w krzesła, nie mogła wyjść z zachwytu! Po tej muzycznej uczcie zaproszono wszystkich na poczęstunek do sali towarzyskiej.