Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
^ Do góry

W TROSCE O PAŃSTWA I NASZE BEZPIECZEŃSTWO INFORMUJEMY, ŻE KASA 

JEST CZYNNA OD PONIEDZIAŁKU DO PIĄTKU OD GODZ: 7:00 DO 11:00.

Kontakt z ADMINISTRACJĄ WYŁĄCZNIE TELEFONICZNY OD PONIEDZIAŁKU DO PIĄTKU W GODZINACH URZĘDOWANIA

LUB ZA POMOCĄ POCZTY TRADYCYJNEJ I E-MAIL.

Sekretariat: 67 255 32 47 wew. 10  e-mail: biuro@czsm.org.pl

Administratorzy: 67 255 32 47 wew. 11 i 19, e-mail: tomaszbanachowicz@czsm.org.pl,  Kasa: 67 255 32 47 wew. 18  e-mail: iwonajozefiak@czsm.org.pl

 

Kiedy wymienić grzejniki?

Letnie miesiące to czas, w którym najczęściej przeprowadzamy remonty mieszkań. Bywa tak, że remontując mieszkanie, chcemy wymienić stare, żeliwne kaloryfery na nowoczesne, zajmujące mniej miejsca. Czasami wymieniamy je, bo są uszkodzone, porysowane. Nie wszyscy mieszkańcy wiedzą, że prace dotyczące wymiany grzejników należy przeprowadzać tylko i wyłącznie po zakończeniu sezonu grzewczego, jednak nie później niż do końca sierpnia. W okresie grzewczym wymiana możliwa jest jedynie w sytuacjach awaryjnych (np. pęknięcie grzejnika), gdyż powoduje to uciążliwe dla sąsiadów przerwy w ogrzewaniu lokali zapowietrzenie instalacji. Wymianie grzejników towarzyszą procedury (również dotyczące bezpieczeństwa), które chcielibyśmy Państwu przybliżyć, by ułatwić przeprowadzenie prac.

Osoby planujące wymianę informujemy, że czynność tę trzeba zgłosić na piśmie w Administracji Spółdzielni. Administratorzy poinformują, jakie grzejniki, a konkretnie o jakich parametrach, powinno się zainstalować. Po uzyskaniu tych informacji potwierdzonych na piśmie należy uzgodnić termin przeprowadzenia prac z Administracją i uiścić opłatę za tzw. „zrzut wody” z instalacji centralnego ogrzewania plus jej uzupełnienie wodą uzdatnioną. W naszej Spółdzielni kwota ta aktualnie wynosi 138,38 zł. Należy wziąć pod uwagę również wszelkie warunki techniczne dotyczące wymiany instalacji centralnego ogrzewania. Wymieniając grzejniki należy również pamiętać, by: • zachować dotychczasową ich moc, zgodnie z dokumentacją techniczną, • wymienione (nowe) grzejniki spełniały warunki PN–EN–442 oraz charakteryzowały się odpornością na działanie wody ciepłowniczej, • nowe grzejniki należy montować zgodnie z wytycznymi producenta, • roboty montażowe powinny być przeprowadzone przez uprawnionego wykonawcę. Po zakończeniu robót należy powiadomić Administrację celem dokonania odbioru prac i potwierdzenia prawidłowości ich wykonania. By uzgodnić przemontowanie lub inwentaryzację podzielników, należy skontaktować się z Działem Gospodarki Zasobami Mieszkaniowymi Czarnkowskiej Spółdzielni Mieszkaniowej. Zdemontowane (stare) grzejniki można zdać do Działu GZM. Mamy nadzieję, że przedstawione informacje dotyczące procedury wymiany grzejników w lokalach mieszkalnych pozwolą uniknąć wszelkich problemów i przyczynią się do sprawnej ich wymiany, zarówno pod względem formalnym, jak i technicznym.