Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
^ Do góry

Zbliża się kolejna zima, a wraz z nią zagrożenie zdrowia i życia spowodowane niewłaściwą eksploatacją mieszkań. Jak wykazują statystyki, charakterystycznym dla okresu zimowego jest wzrost liczby przypadków zatrucia tlenkiem węgla, popularnie nazywanym czadem, nierzadko ze skutkiem śmiertelnym. Niestety w ostatnich latach przypadki podtruć jak i śmiertelnego zatrucia miały miejsce również w naszej Spółdzielni.

 

Chcąc uniknąć tego typu zagrożeń, Zarząd Czarnkowskiej Spółdzielni Mieszkaniowej w Czarnkowie kolejny już raz zwraca się do wszystkich mieszkańców z apelem o przestrzeganie podstawowych zasad związanych z bezpiecznym użytkowaniem naszych mieszkań.

Zwracamy się o:

1. Dokonywanie okresowego (1 raz w roku) przeglądu piecyków gazowych przez osoby posiadające odpowiednie świadectwa kwalifikacyjne.

2. Zamontowanie czujnika czadu w pomieszczeniu z piecykiem gazowym.

3. Nie zasłanianie kratek nawiewnych w drzwiach łazienki.

4. Nie zasłanianie kratek wentylacyjnych na przewodach kominowych.

5. Nie stosowanie wentylatorów wyciągowych w otworach wentylacyjnych.

6. Wietrzenie mieszkań.

7. Korzystanie z funkcji rozszczelnienia okien.

PAMIĘTAJ: Tylko właściwa eksploatacja mieszkania uchroni Ciebie i Twoich bliskich od następstw związanych z zatruciem tlenkiem węgla.